כשפירסינג ובדיקת MRI נפגשים

כשפירסינג ובדיקת MRI נפגשים

ראשי התיבות של MRI הם בעצם: Magnetic Resonance Imaging בדיקה זו היא בדיקה לא פולשנית של האיברים הפנימים בעזרת תהודה מגנטית. בזמן הבדיקה נעשה שימוש בשדה מגנטי חזק מאוד ובגלי רדיו וכך מתקבלות תמונות של האיברים הנבדקים. את הבדיקה עושים כשיש חשש לכל מיני מחלות כמו : מחלות שונות בעמוד השדרה, כלי דם לא תקינים, אבחון מחלות באיברים פנימיים, גידולים ועוד..(לא עלינו חמסה חמסה שום בצל!)

תוצאות הבדיקה מגיעות בצורה ברורה ונקייה ואף לפעמים גם בתלת מימד. כך שהרופא יכול לראות בחדות ובברור את מצבם של האיברים שנסרקו.

מבחינת קרינה הבדיקה אינה מסוכנת מהסיבה שבזמן הבדיקה לא נעשה שימוש בקרינה מייננת ולכן היא נחשבת בטוחה גם לנשים בהריון.

איך הבדיקה נעשית בפועל?

בזמן הבדיקה יקבעו את האיבר שנועד לבדיקה ויכניסו אתכם בשכיבה למין מכשיר שנראה כמו מערה ארוכה. כדי להגיע לדיוק מרבי חשוב מאוד לא לזוז לכן המכשיר די צפוף כך שלא ניתן לזוז. בזמן הבדיקה המיטה שעליה אתם שוכבים תכנס פנימה לתוך המכשיר הגדול, והבדיקה עלולה לקחת בין 25-45 דק'. 

אבל איפה זה פוגש אותנו, המחוררים??

כמו שאמרנו לפני כן המכונה היא סוג של מגנט ענק!
כשאנחנו נכנסים אליה אנחנו מוציאים את כל הדברים שלנו מהכיסים וכמו חן גם טבעות, שרשראות הליקס, טראגוס וכל סוגי הפירסינג יכולים להתמגנט אל המכשיר.
המכשיר יכול בקלות למשוך אליו את אחד העגילים שלכם.. מקרים כאלה קרו בעבר עם סיכות שיער, קליפסים ועגילים שנשכחו. לכן חשוב מאוד להסיר את העגילים שלכם מכל חלקי הגוף גם כשמדובר בדרמל 😔.

מה עושים אם לא רוצים שהחור ייסתם?

ברוב המקרים פירסינג ותיק לא ייסתם לאחר 45 דק' ללא עגיל, אך כמובן שכל מקרה לגופו.
במצב של עגיל חדש מומלץ להחליף לעגיל סיליקון, ביופלקס, עץ.
עגילים מחומרים אלו לא יכולים להתמגנט, שימו לב שיש מצבים שבהם הרופאים לא מאשרים גם לענוד עגילים מכל סוג שהו בזמן הבדיקה, מסיבות שנות.

העגיל הנפוץ ביותר למצבים האלה הם עגילי קיפר העשויים מסיליקון שקוף,
כמובן לכן לפני שרוכשים עגילי סיליקון מומלץ לברר עם הרופא האם זה אפשרי
לאחר הבדיקה אפשר להשתמש בעגיל כעגיל שקוף למקרים שתרצו להצניע את הפירסינג :) 

 

נלקח מתוך:
https://bodyartforms.com/blog/piercings-and-the-mri.asp