למה מתחוררים במוט ישר ולא חישוק

למה מתחוררים במוט ישר ולא חישוק

מי מאתנו לא הגיע נלהב אל הפירסר כדי להתחדש בנקב חדש וביקש לענוד ישר חישוק או פרסה כדי לקבל את הלוק הנחשק ונתקל בסירוב, הפירסר הסביר שבתור התחלה חובה לענוד מוט בננה או ישר ולא חישוק או פרסה.

לרובנו זה יכול להיראות כמו משהו קטן וקטנוני מצד הפירסר, משהו שניתן להחליק בקלות, אך ברוב המקרים זה אינו משהו טכני והפירסר עשה את עבודתו נאמנה והציל לכם את הנקב החדש.

אז למה לא חישוק?

טוב אז בואו נתחיל מזה שכמעט כל פירסינג צריך להיעשות בעזרת מוט ישר או מוט בננה. כמובן שיש פירסינג שיוצאים מן הכלל כמו ספטום או דיית' שעושים בעזרת חישוק, אבל הסיבה העיקרית לכך היא שעגיל חישוק עלול להאריך את זמן ההחלמה, לגרום לפציעה של הנקב ואף עלול להוביל לזיהום, אינפקציה ודחייה של העגיל..

זכרו - החישוק מיועד לפירסינג בריא

אז איך זה קורה בפועל?

בואו ניקח לדוגמה את הפירסינג טראגוס, אם נענוד עליו חישוק מיד לאחר עשיית הפירסינג, המשקל והזווית של החישוק ילחצו את החלק התחתון של הנקב מטה ויגרמו לחיכוך בין העגיל ל"פצע הפתוח" בצורה מתמדת ויפריע לו להחלים, בנוסף לכך החישוק יזוז המון לעומת המוט מה שעלול לפתוח את "הפצע" ולהאריך את זמן ההחלמה.

למה יש לי אינפקציה מעל הפירסינג?

כשהחלק התחתון נפוח ולחוץ, האזור כולו מתחיל להיות לחוץ ומהלחץ שנוצר העגיל נדחף כלפי מעלה ויוצר גם אינפקציה מעל הפירסינג. בנוסף, בגלל עיצוב החישוק, עלול להיווצר גרנולומה (מחלת עור דלקתית המתאפיינת בצורת כיפה קטנה בקוטר 1.5 מ"מ)

אז מה עם חישוק דק וקל?

לא בדיוק, חישוק דק עלול לחתוך את רקמות העור כשמפעילים עליו לחץ לטווח ארוך או על נקב שלא החלים עדיין ויכול ליצור את אפקט הצ'ייז קאטר.

אז מה במקום חישוק?

הפתרון המושלם והנכון ביותר הוא מוט ישר או מוט בננה. כשאנו עונדים מוט ישר המוט מפעיל לחץ שווה כלפי מעלה וכלפי מטה בתוך הנקב וכך הלחץ ומשקלו של העגיל פרוסים לאורך כל הנקב. בנוסף, תשימו לב שבתור התחלה הפירסר יענוד לכם מוט ארוך ממה שאתם צריכים, הסיבה לכך היא שהנקב מתנפח בהתחלה ולכן חשוב להשאיר לו מספיק מקום להתנפח ללא לחץ.

מתי אפשר להחליף לחישוק?

אז הגענו לרגע שבו הנפיחות ירדה, זמן ההחלמה תם ואנחנו מרגישים שהחלק החיצוני של הנקב והחלק הפנימי של הנקב החלימו לחלוטין, עכשיו אפשר להחליף לחישוק או לפרסה או למוט קצר יותר!

מומלץ להתייעץ עם הפירסר לפני החלפה של העגיל.